Щоб зрозуміти Боже Слово необхідне відповідне приготування. Що для цього потрібно зробити?
Читаючи Біблію, стараємося уявити події: входимо в Святу землю, входимо в Єрусалим, приходимо в Назарет, де Ісус зростав і показав приклад любові і покори…
Під час читання ми не лише бачимо певні знаки, а й зустрічаємося з пророками і слухаємо їх. Вони нам розповідають про Господа. Однак доступ до розуміння Святого Письма — непростий.
Перші християни краще розуміли зміст Святого Письма, ніж ми зараз. Бо ці книги написані живою мовою, яку читачі знали її достеменно, були їм знані обставини місць і часу. Сьогодні нас віддаляють від тих часів тисячоліття. Святі Книги для нас далекі і за формою, і за змістом. Способи думання та мовлення роблять для нас Святе Письмо непростою книгою для розуміння.
Тому не можна приступати без того, хто йде попереду. Мають бути відповідні приготування і навчання.
Для правильного читання маємо робити насамперед духовне приготування: помолитися до Духа Святого „Царю Небесний“. Добрим є приклад монахів, які перед читанням Святого Письма постили і молилися. Також мусить бути приготування розуму. Окрім прочитання Біблії ми потребуємо ще прочитати і коментар, поданий внизу святого тексту, щоб увійти в тогочасну ситуацію і краще розуміти написане. Третє: маємо плекати в душі серйозність у підході до читання Біблії.
Слово Боже — живе і діюче. Господь каже: „не лишу вас сиротами“. Лише після зіслання Святого Духа спільнота апостолів вже якЦерква починає діяти в силі Духа. Той самий Дух, який оживляє життя Церкви, просвічує і провадить нас сьогодні.